LiderlikBaşlangıç Tarihi: 03.04.2020
Saati: 14:30
Yerleşke: Kapadokya Yerleşkesi
Yapılacağı Yer: Ürgüp Yerleşkesi Konferans Salonu
Bitiş Tarihi: 04.04.2020
Etkinlik Türü: Konferans
Düzenleyen Birim: Program

3 Mart 2020 Salı, Saat: 14:30
Yerleşke: Ürgüp Yerleşkesi
Yapılacağı Yer: Yerleşke Konferans Salonu

4 Mart 2020 Çarşamba, Saat: 15:30
Yerleşke: Mustafapaşa Yerleşkesi
Yapılacağı Yer: Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu

 

 

  • Hayatın sana hazırladığı fırsatlara sen hazır mısın?
  • Potansiyeli performansa liderler dönüştürür…

Kaktüsler, Dikenler ve Çiçekler kitabının yazarı Işık Şerifsoy ile Liderlik Yolculuğu…

 

Işık Şerifsoy

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Işık Şerifsoy, iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı.

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi.

2012 yılında Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. 33 yıllık iş hayatına ortağı olduğu SenkronCoach’da işletme koçluğu yaparak ve Engage &Grow Global CEO’su olarak devam etmektedir.