Mezunlarımızdan

İremay Doğan, Çocuk Gelişimi

Kapadokya Üniversitesi 2014 – 2015 yılı Çocuk Gelişimi Programı’ndan mezun oldum. Mezun olmam ile beraber Montessori eğitimi veren özel bir kreşte çalışmaya başladım. Bir yılın ardından Doğa Koleji– İskenderun’da öğretmenlik yapmaya devam ettim, eğitim öğretim yılını tamamlamamla beraber İskenderun’da kurumsal farklı bir anaokuluna geçiş yaptım. Üç yıldır aynı eğitim kurumunda profesyonel olarak üniversitemde öğrendiğim tüm bilgileri aktarabilme fırsatı buluyorum. Üniversite eğitimim boyunca bölüm akademisyenlerimden aldığım Montessori eğitimini teorik bilgiyle beraber alanda uygulama şansı yakaladım. Bugün görüyorum ki eğitim hayatım boyunca aldığım tüm bilgiler sağlam temeller üzerine oturmuş; alanda çalışırken başarıya ve çocuklara sihirli dokunuşlar yapmama fırsat tanımaktadır. Akademisyenlerimizle beraber devam eden iletişimimiz sürekli zenginleşen şekilde ilerlemekte; uygulamada ve alanyazında olan tüm yeniliklerden haberdar olmamı sağlamaktadır. Mesleki yaşantımda doyum sağlayan Montessori eğitimini almış olmaktan ve bu eğitimi veren kıymetli akademisyenlerle beraber olma fırsatı bulduğum için oldukça gurur duyuyorum.

 

Deniz Zengin, Aşçılık

1988 yılında Silistre’de doğdum. İlk tercihim olan Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nun aşçılık bölümünden 2009 yılında mezun oldum. Aynı yıl çeşitli kategorilerde yarışmacı olarak katıldığım Uluslararası Altın Kep ve İstanbul Gastronomi Festivali’nden çok sayıda madalya ile döndüm. 2010 yılında Türkiye’den ayrıldım ve çeşitli ülkelerde düzenlenen uluslararası organizasyonlarda şeflik yaptım. Ardından bir restoranın danışmanlığını üstlenmek üzere Londra’ya yerleştim. Londra’da yaşarken birçok Michelin Star Şefin workshoplarına katılma fırsatım oldu. 2012 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte çeşitli projeler gerçekleştirdik ve ardından benimle aynı okuldan mezun olan Melih İçigen’in kurduğu Kitchen Studio Academy’de eğitmenlik yaptım. Aynı yıl Show TV’de yayınlanan “Şeflerin Düellosu” yarışmasında büyük ödülü kazandım. Yaklaşık beş yıldır ise DO & CO Gourmet Entertainment Company’de Flying Chef ve Event Chef olarak görev yapıyorum. Bu kapsamda Formula 1 ve Şampiyonlar Ligi finalleri, tenis turnuvaları ve kayak yarışmaları gibi çeşitli uluslararası organizasyonlarda şef aşçı olarak çalışma imkânım oldu. 2014 yılında Touch of Chef & Studi0 markasını kurdum ve 2015 yılında yüksek lisans yapmaya başlayarak akademisyen olma yolunda ilk adımı attım.

 

Yonca Sağırolmuş, Uçak Teknolojisi

Havacılığa olan merakım beni bugün üniversiteye dönüşmüş olan Kapadokya Meslek Yüksekokulu ile tanıştırdı. 2012 yılında girdiğim uçak teknolojisi bölümünden 2015’de mezun oldum. Hazırlık sınıfını Kapadokya Yerleşkesi’nde, 1. ve 2. sınıfı ise İstanbul Sabiha Gökçen Yerleşkesi’nde okumak benim için büyük şans oldu. Tarih kokan Kapadokya’nın ardından, sektörün kalbinin attığı ve iş imkânlarının çok geniş olduğu İstanbul… Her iki yerleşkede de çok değerli hocalarımızın verdiği eğitim ile okulumu bitirmeme bir ay kalmışken Turkish Engine Center’da TYP eğitimi almaya başladım. Aldığım eğitim, azim ve çalışkanlığın sonucunda şuan ise Türkiye’nin havacılık sektöründe en iyi şirketlerden biri olan Turkish Engine Center’de uçak teknisyeni olarak çalışıyorum.

 

Erim Tuna, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Hayallerinizin peşinden koşmak uçmaya benzer. En dipten başlar, yakıt ve rüzgar sayesinde yükselirsiniz. Karşınıza çıkan engelleri eğitiminizin size sağladığı becerilerle aşarsınız. Hayallerimin peşinden koşarken her daim yakıtımı ve rüzgârımı sağlayan Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda eğitim alıp mezun olmuş olmamın faydasını ve haklı gururunu yaşıyorum. 1989 Edirne doğumluyum. 2008 – 2010 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda eğitimime devam ederken  Nevşehir Havalimanı’nda part – time harekât memuru olarak çalıştım. Stajımı ise Türk Hava Yolları’nda (THY) yaptım. Mezun olduktan sonra bir yıl boyunca Çelebi Hava Servisi A.Ş. bünyesinde harekât memuru olarak çalıştım. Ardından Dubai Havalimanı’nda United Aviation Services şirketinde operasyon uzmanı olarak görev yaptım. Daha sonra ACT Havayolları’nda loadmaster olarak uçmaya başladım. Bir süredir ise özel bir hava kargo şirketinde Airbus 330-200F ve 300-600F uçaklarında loadmaster olarak görev yapmaya devam ediyorum.

 

Efe Can Salar, Aşçılık

2009-2011 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda aşçılık eğitimi aldım. Mezuniyetimin hemen ardından İstanbul’a yerleşerek Suada ve İstinye Park’ta İtalyan mutfağı üzerine kendimi geliştirdim. Orlando Florida’da bulunan Universal Stüdyoları’nda Amerikan ve Latin mutfakları üzerine çalıştım. Amerika’dan sonra Dubai’ye yerleştim ve Qbara Restaurant Lounge & Bar bünyesinde Gordon Ramsay, Joan Roca, Jason Atherton, Gary Rhodes, Pierre Gagnaire gibi isimlere yemek hazırladım. Bu süreçte parçası olduğum ekiple birlikte Ortadogu’nun en iyi restoranı ve barı ödüllerini alma şerefine eriştim. Sonrasında Ritz Carlton Dubai bünyesinde Palm Grill Restaurant’ın açılışını yaptım ve 2 yıl boyunca mutfak ekibini yönettim. Halihazırda Dubai’nin en büyük restorancılık şirketi Meraas’in bünyesinde yeralan restoranlardan bir tanesinde 23 kişilik mutfak ekibinin sorumlusu olarak, yani ADD Specialty Chef De Cuisine olarak çalışmaktayım. Bunların yanısıra yurtdışında yaşam ve culinary üzerine deneyimlerimi paylaştığım chefexpat.com isimli internet sitesini yönetiyorum.

 

Ayça Koyutürk, Çocuk Gelişimi

1990 doğumluyum. 2009 yılında Nevşehir Üniversitesi İktisat Bölümüne başladım. İktisat okurken aynı zamanda kurumsal bir şirkette satış yöneticisi olarak iş hayatına başladım. Kurumsal iş hayatım ve lisans eğitimim devam ederken mutlu olmadığımı farkettim. Hayatımın yönünü değiştirmeye karar verdim. Beni mutlu edecek olan tek şey çocuklarla birlikte olmaktı. Ani bir kararla üniversite sınavına girerek Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümünü tercih ettim. Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümünü tercih etmemin en önemli sebebi dünya genelinde büyük bir ilgi görmüş ve başarısı kanıtlanmış Montessori eğitiminin en doğru ve disiplinli şekilde Kapadokya Meslek Yüksek Okulunda verilmesiydi. Teorik bilgileri uygulamaya dökme fırsatı veren bir okul olması benim için en büyük ayrıcalıklardan birisiydi. İşi mutfağında öğrenmek istiyordum. Montessori Felsefesiyle tanıştıktan sonra hayatımda yepyeni bir dönem başladı. 1.yılımı örgün eğitimle tamamladıktan sonra Bursa’ya yerleştim ve 2.yılımı uzaktan eğitimle okudum. Bursa’ya yerleştiktan sonra farklı anaokullarında Montessori Eğitimini olarak görev yaptım. 2017 yılında Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan 2 ay sonra Bursa’da ve Türkiye’de bir ilk olan Bambini Case Montessori Gelişim Atölyesi’ni kurdum. 2 yıl içerisinde atölyemde sayısı 2000’e yakın çocukla birebir ve grup çalışmaları gerçekleştirdim. 2018 Eylül ayında evlendim. 2019 Mayıs ayında eşimle birlikte Özel Ayça Koyutürk Anaokulu’nu kurduk. Şuan Bursa’nın en donanımlı ve profesyonel Montessori Okulu olarak hizmet veriyoruz. Hayallerime ulaşmamda bana destek olan ve yol gösteren kıymetli hocalarıma gönülden teşekkür ediyorum.

 

Yeliz Akyürek, Mimari Restorasyon

Ne olmak, ne yapmak istediğimin farkına vardığımda, Erciyes Üniversitesi Fizik bölümünde okumuş, evlenmiş, 2 evlat sahibi olmuştum bile. Çok mu geçti? Yaşıyorsak geç değildi. Bu coğrafyanın kültürel zenginliklerinin içinde bir mücevher olan Kapadokya Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon bölümündeydim. Olmuştu, başarmıştım. Son derece donanımlı hocalar eşliğinde eğitimimi birincilikle tamamlayıp, restorator unvanını almıştım. Hayallere bir adım kaldı, Mimarlık için DGS’ye hazırlanırken ofisimi açmıştım. Hem çalışıp hem hayallerimi gerçekleştirmemde yolculuğumda bana eşlik eden hocalarıma sonsuz teşekkür ederim.

 

Alican Yobaş, Çocuk Gelişimi

Merhaba ben Alican, Kırşehirliyim. Kapadokya Meslek Yüksekokulu 2014-2015 yılı Çocuk Gelişimi Programı mezunuyum. Mezun olduğumdan bu yana Kırşehir BİL Koleji Anaokulu kurumunda çalışmaktayım. Üniversite eğitimim boyunca Montessori eğitimi alarak, bölüm hocalarımla birlikte teorik bilginin yanı sıra uygulama alanında da çalışma fırsatı bularak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Mezuniyet sonrasında da hocalarım sayesinde almış olduğum teorik ve uygulamalı eğitimi çalıştığım kurumda da gösterebilme şansını yakalayarak, çalışma hayatında da başarı sağladım. Her eğitimci gibi okulumdan aldığım eğitim ile çocukların gelişimine katkıda bulunduğum için çok mutluyum. Kapadokya ile iş hayatına bir sıfır önde başladım. Başarımda payı olan okuluma çok teşekkür ediyorum.

 

Kürşad Oğulganmış, Aşçılık

Antalya bölgesinde bulunan ve dünyanın her yerinden seçkin misafirler ağırlayan 5 yıldızlı bir otelde İtalyan şefi olarak çalışıyorum. Bölgenin en genç şefi olmak büyük bir ayrıcalık. Gastronomi dünyasına adım atmam aslında tamamen tesadüfler sonucu oldu. Lisede aşçılık bölümünde okudum. Bu yıllarda katıldığım yarışmalardan kazandığım onlarca madalyanın yanısıra ülkemizi karış karış gezme fırsatı bulmuş olmam ve mesleğin doğasında bulunan hızlı tempo beni aşçılığa daha çok bağladı. Artık geleceğimle ilgili olarak ne istediğimi biliyordum. Liseden sonra kariyerime en çok katkıyı sağlayacak üniversiteyi araştırmaya başladım ve bu sayede Kapadokya Meslek Yüksekokulu ile tanıştım. Mesleğin içinden gelen kaliteli eğitmen kadrosu, son derece profesyonel ekipmanlardan oluşan bir mutfağa sahip olması, uygulamalı derslerde kullanılan oldukça yüksek maliyetli ürün yelpazesinin dâhi okul tarafından karşılanıyor olması benim için büyük bir şanstı. Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda aldığım yoğun teorik ve uygulamalı eğitim bana hiç beklemediğim ölçüde yepyeni ufuklar kazandırdı ve gastronomi alanında bu genç yaşımda kendime dünya çapında oldukça iddialı hedefler koymamı sağladı. Hocalarım sayesinde 1. sınıfın sonunda dünyanın en büyük yarışması olan Bocuse d’Or’un içinde buldum kendimi. Daha öğrenciyken böyle bir yarışmaya katılmayı ve birden fazla ülke gezmeyi hayal bile edemezdim. Size daha mezun olmadan böyle bir imkân sağlayan bir okulunuzun olması anlatılamayacak bir duygu. Hayalim, Bocuse d’Or yarışmasına Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden oluşan bir ekiple şef olarak bir daha katılmak.

 

Mustafa Taşer, Uçak Teknolojisi

Temmuz 1993’de Kayseri’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Bursa’da, liseyi Kayseri’de tamamladım. Havacılığa olan özel ilgimden dolayı lisenin son yıllarında üniversite araştırmalarımı bu yönde yapmaya başladım ve bu sayede Kapadokya Meslek Yüksekokulu ile tanıştım. Havacılık bölümleri arasında en çok ilgimi çeken ve kendime en uygun gördüğüm program uçak teknolojisi oldu. İlk tercihimi bu bölümden yana yaptım ve 2011 – 2013 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda uçak teknolojisi okudum. Okurken çok kıymetli hocalarım oldu ve hala görüşmeye devam ettiğim birçok arkadaş edindim. Okulun Kapadokya Yerleşkesi, gerek doğası, gerek binlerce senelik tarihi mirasıyla eşsiz olan ve birçok yerli turistin yanısıra dünyanın her yerinden gelen çok sayıda yabancı turist ağırlayan bir bölgede bulunuyor. Bu özel konumu sayesinde ise hem sosyokültürel açıdan, hem de bir üniversite öğrencisinin ufkunu ileri taşımakta çok önemli fırsatlar sunuyor. 2013 yılında mezun oldum ve çeşitli havacılık şirketlerinde çalışarak tecrübe kazanmaya başladım. Daha sonra ülkemizin bayrak taşıyıcı şirketi olan Türk Hava Yolları’na (THY) geçmeye karar verdim. Türk Hava Yolları’nın düzenlediği sınav ve mülakatlardan başarılı bir şekilde geçerek işe başladım. Bugün hala Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’de uçak teknisyeni olarak gururla çalışmaya devam ediyorum.

 

Gözde Demirdirek, Çocuk Gelişimi

Merhaba Kapadokya Üniversitesi öğretmenleri ve arkadaşlar. Biz 2015 yılında Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden ikizimle birlikte mezun olduk. Kısa süre farklı kurumlarda grup sorumlusu olarak çalıştıktan sonra kendi kreşimizi açtık. İkizler Kreş Gündüz Bakım Evi ve Montessori Eğitim Merkezi olarak 3 yıldır Kayseri’de eğitim vermekteyiz. Kayseri Aile Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından teşekkür almış nadir kreşlerden biriyiz. Kapadokya Üniversitesinde aldığımız eğitimden onur ve gurur duyuyoruz.

 

Nagihan Tokmak, Atçılık ve Antrenörlüğü

Okula gelmeden önce 10 yıldır at biniyordum. Atçılıkta alaylı ve okullu diye bir tabir vardır, okullu olmak da istiyordum. Araştırdım ve okulumuzun eğitimini, araç-gereç ve olanaklarını inceledim. Okulu ziyaret ettim, gözümle görüp tercihimi yaptım. 

Okulda aldığım teorik bilgiler ve bunları anında uygulama imkânı olması gerçekten aldığımız eğitimin kalitesini göstermektedir. Bu alanda yedi okul var ancak en kaliteli binicilik ve antrenörlük eğitimini burada alıyoruz. Sporcu kimliğimin okul tarafından desteklenmesi de vurgulamak istediğim ayrı ve önemli bir konu. Yurt içi ve dışı binicilik konusunda her türlü faaliyetten anında haberdar oluyoruz ve katılım sağlıyoruz. Buraya geldiğim için hiç pişman değilim, tam anlamıyla donanımlı olarak mezun olacağıma ve iyi bir iş bulacağıma inandım ve şu an İstanbul Tay Eğitim Merkezinin hem sahibiyim hem de antrenör olarak mesleğimi sürdürmekteyim. www.tayegitimmerkezi.com internet sitesinden veya tayegitimmerkezi@gmail.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Okula gelmeden önce 10 yıldır at biniyordum. Atçılıkta alaylı ve okullu diye bir tabir vardır, okullu olmak da istiyordum. Araştırdım ve okulumuzun eğitimini, araç-gereç ve olanaklarını inceledim. Okulu ziyaret ettim, gözümle görüp tercihimi yaptım. 

Okulda aldığım teorik bilgiler ve bunları anında uygulama imkânı olması gerçekten aldığımız eğitimin kalitesini göstermektedir. Bu alanda yedi okul var ancak en kaliteli binicilik ve antrenörlük eğitimini burada alıyoruz. Sporcu kimliğimin okul tarafından desteklenmesi de vurgulamak istediğim ayrı ve önemli bir konu. Yurt içi ve dışı binicilik konusunda her türlü faaliyetten anında haberdar oluyoruz ve katılım sağlıyoruz. Buraya geldiğim için hiç pişman değilim, tam anlamıyla donanımlı olarak mezun olacağıma ve iyi bir iş bulacağıma inandım ve şu an İstanbul Tay Eğitim Merkezinin hem sahibiyim hem de antrenör olarak mesleğimi sürdürmekteyim. www.tayegitimmerkezi.com internet sitesinden veya tayegitimmerkezi@gmail.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Fatma Çankır, Çocuk Gelişimi

1994 yılı Hatay Iskenderun’da doğdum. Ilkokulu , ortaöğretim ve lise öğrenimlerimi memleketim de tamamladıktan sonra üniversite yaşantım için Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü %50 burslu olarak kazandım. Dörtyol gibi küçük, sıcak ve samimi bir şehir olan Nevsehir de gerek hayata dair gerekse mesleki anlamda birçok şey öğrendim. Öğretim hayatım sürecinde geleceğin eğitim sistemi montessori ilerde kendime büyük yatırımlar yapmış oldum. Kapadokya Meslek yüksekokulundan 2015 yılında mezun oldum. Memleketime geldikten sonra drama eğitmenliği sertifikası, oyun terapi sertifikası ve akil-zeka oyunları sertifikası gibi egitimlerlede kendimi geliştirdikten sonra 2016 yılında kendi kurumumu açtım ve öğrendiklerimi yeni nesillere aktarmayı beni geliştiren öğretmenlerime bir borç bildim. 3 yili başarılı bir şekilde tamamlayıp Dortyolun tanınmış isimlerinden biri olma şansını yakaladım. Bunu sağlayan Kapadokya Üniversitesi ve bolum öğretmenlerime teşekkürü bir borç bilirim.

 

Melih İçigen, Aşçılık

1987 İzmir doğumluyum. Burslu olarak girdiğim Kapadokya Meslek Yüksekokulu Mutfak Sanatları bölümünden 2009 yılında birincilik ile mezun oldum. 2009 Yılı Altın Genç Şefi ve 2011 Ekip Yarışmalarından ödüllerle döndüm. Mezun olduktan hemen sonra Arap ve Afrika Birliği Hükümet Başkanları Zirvesine üç kere katıldım ve her seferinde Fas Kralı’ndan özel teşekkür mektubu alarak görevimi başarıyla sonlandırdım. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Aşçılık Programında eğitmen şef olarak çalıştım. Yurtiçinde ve yurtdışında bulunan çok sayıda restorana menü danışmanlığı yaptım. İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki 3 beş 7 Restaurant’da aşçıbaşı olarak görev aldım. Daha sonra, Kitchen Studio Academy’nin kurulmasıyla, yönetici eğitmen şef oldum. 2013 yılında eşim ile birlikte MadSheep CulinarySolutions fikrini bulduk. MadSheep bünyesinde VIP Chef, Catering gibi hizmetler verdim. Şuan beni Digitürk, Türkmax Gurme kanalında hafta içi her gün “Mutfaktakiler” programı ile ekranda görebilirsiniz. Ayrıca 2014 yılında adeta deneysel bir mutfak olan Cake Lab’i kurarak pastacılık alanında ar-ge, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermenin yanısıra kendi ürünlerimizin de satışını yapmaktayız.

 

Gülşah Şensoy, Turist Rehberliği

2005 yılında Kapadokya MYO’un ilk 68 öğrencisinden biri olarak Turist Rehberliği programına kayıt oldum. 2007 yılında mezun olduktan sonra insanlarla iletişim halinde olacağım ve hep ilgi duyduğum havacılık alanında çalışmam gerektiğine karar verdim. 2008 yılında Inter Havayollarında kabin memuru olarak çalışmaya başladım. 2009 yılından sonra gökyüzündeki adresim Türk Hava Yolları oldu. Halen Türk Hava Yolları’nda rehber kabin amiri olarak çalışmaya, yani bir yandan kabin amiri olarak uçmaya, diğer yandan ise mesleğe yeni başlayanlara yol göstermeye devam ediyorum.

 

Sakine Türk, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce)

Çocukken gökyüzünü seyretmeye doyamazdım. Ufukta süzülen çakarların heyecanına işte o zaman kapıldım. Bu heyecanım 2010 yılında Kapadokya Meslek Yüksekokulu ile tanışmama sebep oldu. Liseden mezun olduktan sonra Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce) bölümüne tam burslu olarak yerleştim. Eğitimin İngilizce olması ve okulumun havacılık şirketleriyle yaptığı protokoller doğrultusunda sağladığı iş garantisi sayesinde kendimi havacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen herkesten bir adım önde hissettim. Son derece bilgili ve donanımlı olmanın yanısıra havacılık alanında ciddi mesleki tecrübelere sahip güler yüzlü hocalarımız nezdinde eğitim alırken, güzel atlar diyarı Kapadokya‘nın sıradışı tarihi binalarında bir üniversiteden beklediğimden çok daha fazlası ile karşılaştım. Üniversite hayatımı dolu bir şekilde eğitim alarak ve güzel dostluklarla destekleyerek üç yılda tamamladım. Okulumun anlaşmalı olduğu Havaş Yer Hizmetleri şirketinin sınavlarını başarıyla geçerek 2012 yılında Gaziantep Havalimanı’nda staj yapmaya başladım. Uçakların park edildiği, uçuş öncesi ve sonrası hazırlıklarının tamamlandığı apronun yoğun ama keyifli koşuşturmacasına kendimi bir kez kaptırdıktan, uçakların o kendine has kokusunu bir kere içime çektikten sonra artık iş işten geçmişti. Bir anda büyülenir ve o an hayallerine ulaşmak için yükselirsin ya… Havacılık tutkumun peşinden gitmeye devam ettim ve 2013 yılında daha mezun olmadan tekrar aynı şirkette işe başladım. 2013 yılından bu yana Gaziantep Havalimanı’nda çalışmaya ve Havaş’taki görevime devam ediyorum.

 

Ebru Özcan, Çocuk Gelişimi

Ankara da doğdum ve büyüdüm. Liseyi Ankara Etlik Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Çocuk Gelişimi bölümünü okuyarak tamamladım. Mezun olduktan hemen sonra tam burslu olarak Kapadokya Meslek Yüksekokulunu kazandım. Hayatımdaki en gurur verici anlardan bir tanesiydi. Hem tarih kokan bir yerde okuyacağım için, hem de hedeflerime kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduğum için çok heyecanlıydım. Bu okula geldikten sonra eğitimimleve hayatla ilgili birçok şey öğrendim. Özveri, gayret, kendi ayaklarının üstünde durmak, başarı azmi,sabır, fedakârlık, hedeflerine koşmanın mutluğu…

Kapadokya Meslek Yüksekokulu bizi herkesten 1-0 önde başlayabileceğimiz Montessori Eğitimiyle tanıştırdı. Çocuklara farklı bir eğitim metoduyla yaklaşmamızı ve çocuklara gerçekten yetişkin bir birey gibi davranıp onlara sorumluluk vermemizi, gerektiğinde yönlendirip gerektiğinde serbest bırakmamızı, disiplinin ve eğitimin bir çocuğa nasıl verilmesi gerektiği hakkındaki her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrendik: Kısacası geleceğe umut ile bakan çocuklar yetiştirmeyi…

Hedeflerim arasında Çocuk Gelişimine katkı sağlayabilecek diğer bölümleri de okumak vardı. Şuan aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde de okuyorum. Üniversite eğitimimden sonra 2 yıllık okuduğum bölümü 4 yıla tamamlamayı istiyorum. Şu an Ankara’da Beysukent Montessori Anaokulunda Montessori Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaktayım.

 

 

Mehmet Ayhan, Turist Rehberliği

Ailenin iki çocuğundan küçüğü olarak 1985’ de doğdum. 2007’ de ve 2015’de mezun olduğum üniversite eğitimlerimden sonra, ikinci bir hayat, yeni bir başlangıç olan, çok sevdiğim seyahat etme alışkanlığıma ve sosyal paylaşım anlayışıma en çok uyan “Turist Rehberliği” mesleğine ilk adımı Kapadokya Meslek Yüksekokulu uzaktan eğitim programıyla attım. Sorunsuz ve başarılı bir şekilde aldığım eğitimlerim 2015-2016 eğitim öğretim yılıyla beraber mezuniyetle sonuçlandı. Gerek aldığım eğitim kalitesi, gerekse okulun sunduğu imkanlar açısından kendimi şanslı hissediyorum. Saha tecrübesi yoğun, alanının uzmanı akademisyen kadrosu –ki bu akademisyenlerin turist rehberi olduğu düşünüldüğünde- kendimi şanslı hissetmemdeki en büyük faktördür.

 

Rana Ilgın Gündüz, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

2011 yılında Kapadokya Meslek Yüksekokulu macerama bir gazetede gördüğüm ilan ile başladım. Genellikle havacılık alanı üzerine kurulu bu okul hakkında daha fazla bilgi almak için okula ait internet sitesi üzerinden bilgiler topladım. Araştırmalarım derinleştikçe hayalimdeki okulun ve mesleğin burada olduğunu artık anlamıştım.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda bilgili, donanımlı ve güler yüzlü hocalarımız tarafından tarihe ev sahipliği yapmış binalarda hazırlık dâhil olmak üzere toplam 3 yıl eğitim aldım. Güzel atlar diyarında derslerden sonra keyifle yaptığımız çok fazla aktivitelerimiz oldu. Güzel dostluklar, iyi bir eğitim ve sıcak ortamlar beklediğimden fazlasını bana vermişti.

İş garantili ve gelecek vaat eden kabin hizmetleri programından 2014 yılında mezun oldum ve şu an THY’de Kabin Memuru olarak çalışıyorum.

 

Merve Meryumoğlu, Çocuk Gelişimi

Kapadokya MYO’ya hayalimdeki Çocuk Gelişimi programını okumak için geldim. Geldiğimde okulun sunduğu ders içeriklerine kadar araştırmıştım. Özellikle Montessori eğitimini almak beni çok ilgilendiriyordu. Hayallerimi burada gerçekleştirebileceğimi ve mezun olduğumda edindiğim niteliklerle istediğim işi bulacağımı biliyorum. Buradaki hocalarım çok ilgili, aldığım eğitimi başka bir yerde alamayacağıma eminim. Öğrendiklerimizi uygulayarak pekiştirebileceğimiz bir uygulama okulumuzun olması da büyük bir şans. Etkinlikler çok iyi, okul ortamını seviyorum.

2016 Eylül ayından bu yana memleketim İskenderun’da Doğa Kolejinde Anaokulu öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

 

Ebru Kılınç, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

2005 yılında başladığım okulumdan 2 yıllık eğitim sürecinden sonra 16 Haziran 2007 yılında mezun oldum. 27 Temmuz 2007 tarihinde ACT HAVAYOLLARI (My Cargo)İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak başladım. 01 Ocak 2009 yılında ACT Havayolları’nda görevimde terfi alarak İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görevime devam ettim. 2013 yılında TAİLWİND AİRLİNES ailesine katıldım. 01.Nisan 2013 tarihinden beri Tailwind Havayolları İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görevime devam etmekteyim.

 

Abdullah Akça, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

2007 yılında mezun oldum. Aynı yıl arkadaşlarımla birlikte KMYO Mezunlar Derneğini kurdum. 2008 yılından itibaren Kapadokya Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev almaktayım. Aralık 2007 yılında Onur air’deSupervisor olarak işe başladım. 2008 yılında Onur Air’in yurtdışı merkezlerinde görev aldım. Halen OnurAir Yer İşletme departmanında hem yurtiçi, hem yurtdışı görevlerde çalışmaktayım.

 

Melis Aktaş, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce)

Üniversite tercihlerimin son akşamı Şefika teyzem aramıştı gayet heyecanlı bir şekilde bana NTV’yi açmam gerektiğini Kapadokya Meslek Yüksekokulu adındaki okulda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı olduğunu, tam bana göre olduğunu söyledi. Hemen araştırdım ve tek gecede karar verip tercihimin en başına yerleştirdim. Bana göre fazla iyi görünüyordu çünkü iş garantisi olduğunu ve İngilizce eğitiminin iyi olduğunu belirtiyorlardı. İçimden geçen havacılık isteğini saymıyorum bile. Tercih sonuçları geldiğinde okuldaki 4 kişilik tam burslu kontenjanından girebildiğimi öğrendiğimdeki heyecan anlatılamaz. Ekim ayı geldi ve okul başladı. Hazırlık sınıfında İngilizce dersleriydi, ödevlerdi derken koca bir yılı bitirdim; daha sonra ise iki yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti bitti ve artık mezunum. 2016 Eylül ayından beri Pegasus’ta Harekât Memuru olarak görev yapmaktayım.

Okulumuzun İstanbul yerleşkesi merkeze uzak (ki okul Sabiha Gökçen Havaalanında) ve buradaki binalar çok büyük değil ama bize sağladığı iş olanakları, meslek derslerine giren hocalarının kalitesi ve İngilizce eğitimi asla göz ardı edilemez.

 

 

Zeynep Yulu, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Belçika’da doğdum, büyüdüm. Lisede muhasebe ve turizm okudum. Çocukluğumdan beri Türkiye’de yaşayacağım derdim kimse inanmazdı.16 yaşımda kabin memuru olmaya karar verdim ve Belçika’da araştırmaya başladım. Orada, bu mesleğin okulu yoktu ve bir süre unutmuştum bu hayalimi ta ki kuzenim bana Kapadokya Meslek Yüksek Okulundan bahsedene kadar. Okula Yabancı Öğrenci kontenjanından girdim. Buraya geldiğimde okula alışmam zor olmadı. Eğitim çok kaliteli ve yüksek düzeyde. Hem meslek hem de dil konusunda gelişmek hiç de zor değil çünkü bütün hocalarımız okulu en iyi şekilde bitirip meslek hayatımıza en iyi şekilde atılmamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Burası okula ve derslere odaklanabilmek için çok uygun bir yer. 2014 Ocak ayından beri THY’de Kabin Memuru olarak çalışmaktayım.