Başlangıç Noktası Akademi Programı

Başlangıç Noktası Akademi, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, üniversite öğrencilerine 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlayan bir programdır. Alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan eğitimler, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Eğitimlerimiz çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşecektir ve interaktif olacaktır. Programdan mezun olan etkili genç liderler, program sonrasında birçok seçkin kurumda staj yapma imkanı bulabilecektir.

Başlangıç Noktası Akademi hakkında detaylı bilgi almak için http://bit.ly/2MqQJTB , programa başvurmak için https://bit.ly/3naXB4l  bağlantısını takip edebiliriniz.

 

Detaylı Bilgiler 

Programa ne zaman başvurabilirim?

Programa başvurular 1 Ocak 2021’de başlamaktadır ve 1 Şubat 2021’de sona ermektedir.

Programa nasıl başvurabilirim?

https://e-bursum.com/ adresinden öğrenci olarak üye olun. Ardından maile gelen aktivasyonu gerçekleştirdikten sonra https://bit.ly/3naXB4l  bağlantısını takip ederek Başlangıç Noktası Akademi Programı başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başlangıç Noktası Akademi’ye kimler başvurabilir?

Üniversitelerin lisans programlarına kayıtlı 3. ve 4. sınıf öğrencileri, okul ve bölüm fark etmeksizin Başlangıç Noktası Akademi programına başvurabilir.

1. sınıfım / 2. sınıfım / hukuk, eczacılık,tıp gibi +4 sene eğitim verilen lisans programlarına kayıtlıyım / mezunum / yüksek lisans yapıyorum, programa katılabilir miyim?

Başlangıç Noktası Akademi, ülkemizdeki tüm 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine yöneliktir. Hukuk, eczacılık ve tıp gibi lisans programlarına kayıtlı olan öğrencilerimizden, lisans eğitiminin son 2 yılında eğitimine devam eden öğrenciler de programa başvurabilir. Başvurunuz; üniversite, fakülte ve bölüm gözetmeksizin değerlendirilme aşamasında incelenecektir. Ayrıca, sınıf farkından dolayı başvurusu değerlendirilemeyen veya başvurusu olumsuz değerlendirilen öğrencilere mini bir eğitim kiti sürprizimiz olacaktır.

Programa sadece belirli üniversitelerden mi alım yapılmaktadır?

Günümüzde dezavantajlı koşullarda öğrenim gören birçok parlak öğrencinin de programdan faydalanmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, program tüm bölgelerden üniversite öğrencilerine açıktır. 

Başlangıç Noktası Akademi programında öğrenci kontenjanı bulunuyor mu?

Başvuru değerlendirme sürecinin ardından, programa 50 öğrenci ile başlanacak ve eğitimlerde aktif katılım/başarı gösteren 30 öğrenci ile devam edilecektir.

Başvuru değerlendirme süreci ne zaman?

Başvurular, Şubat ayı içerisine Başlangıç Noktası ekibi tarafından değerlendirilecek.

Başvuruları kim değerlendiriyor? 

Başvurular Başlangıç Noktası ekibi tarafından değerlendirilmektedir.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 2021 yılının Şubat ayında açıklanacaktır.

Program yüz yüze mi online mı olacak?

2021 programı tamamen çevrimiçi ve görüntülü iletişim araçları kullanılarak ilerleyecek.

Program ne kadar sürecek?

Programın Şubat 2021’de başlaması ve Haziran 2021’de sona ermesi planlanmaktadır.