Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin Dijital Platformu: Yetenek Kapısı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilen “Yetenek Kapısı” kariyer platformu; üniversite eğitimi alan gençleri ve işverenleri çevrimiçi ortamda bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Yetenek Kapısı; farklı modülleri aracılığıyla tüm tarafların zaman ve mekâna bağlı kalmaksızın, kesintisiz iletişim kurabilmelerine imkân sağlamaktadır.

Yetenek Kapısı aracılığı ile; öğrenci ve mezunlar, profillerini oluşturup özgeçmişlerini yükleyerek işverenlere kendileri hakkında doğrudan bilgi verme imkânına sahip olabilmekte; kariyer merkezleri ve/veya işverenler tarafından duyurulan kariyer fuarları, etkinlikleri ve ilgili eğitimleri inceleyebilmekte, başvuru yapabilmektedirler.

Ayrıca, bu portal aracılığı ile işverenlerin profilleri ve sundukları kariyer imkânları incelenebilmekte, yayınlanan iş ve staj ilanlarına ulaşabilmekte, başvuruda bulunulabilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarının, öğrenci ve mezunlara yönelik duyurduğu tüm ilanlar da yine ”Yetenek Kapısı” nda yer almaktadır.

Yetenek Kapısı nedir?

https://youtu.be/h3pAxnhmP3o

Yetenek Kapısı’nda nasıl profil oluşturursun?

https://www.youtube.com/watch?v=FwuSoJwsn1w

Yetenek Kapısı’nda iş-staj ilanlarına nasıl başvurursun?

https://youtu.be/FUVoEj2i6WI

 

Yetenek Kapısı platformuna erişmek ve kayıt olmak için tıklayınız.

Yetenek Kapısı platformuna kolay giriş yapabilmeniz için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz.