Hem Sanat, Hem Bilim…Diş Protez Teknikerliği

El becerinize ve estetik bakış açınıza güveniyorsanız, psikomotor becerileriniz, uzamsal hissiniz gelişmiş ve kısa sürede kendinize ait iş yeriniz olsun istiyorsanız gülüş mimarı olmak tam da size göredir. Yaşlı insanları ve gülüşünden memnun olmayan insanları, mutlu etmek istiyorsanız diş protez teknolojisi programından mezun olarak mutlu gülüşler dağıtmayı başarabilirsiniz. Böylelikle kendinizi manen mutlu, huzurlu ve sosyal ilişkilerinizin daima geliştiğini hissedersiniz.

Diş protez teknikeri, diş hekimi tarafından alınan ölçü ve direktiflerle, tasarımlar yaparak estetik gülüşler ve konuşma bozuklularını düzeltip gerekli protezleri yapar.

Bir diş protez teknikeri; kamuda ağız ve diş sağlığı merkezlerinde, diş protez laboratuvarları, dental sektördeki kuruluşlarda, diş hekimi kliniğinde çalışabilir ve kendine ait diş protez laboratuvarı kurabilir, diş deposu işletebilir.

Kapadokya Üniversitesinde, üç adet diş protez laboratuvarı bulunmaktadır. Laboratuvarlarda sektörde çalışmış tecrübeli teknikerimiz tarafından ve kendi alanında uzmanlaşmış diş hekimlerimizin direktifleriyle kamera karşısında demo uygulamaları yapılıp televizyonlara yayın akışı verilir. Diş protez öğrencilerimiz diş hekimlerimiz ve teknikerimizin kontrolü altında uygulamalarını yaparak doğru ve gerekli ölçütlere uygun bir şekilde eğitim alır, tam donanımlı mezun olur.

Benden Ne Olur? Tümü