Kabin Memurluğu Bir Hayat Tarzı… Acaba Size Uygun mu?

Dünya üzerinde Havacılığın önemi giderek artmakta buna bağlı olarak kalitenin artması ve sektörde çalışan personelin donanım ve becerilerinin yüksek olması ihtiyacı daha da öne çıkmaktadır.

Havacılığı oluşturan tüm birimlerin bir zincir oluşturduğu düşünüldüğünde bu zincirin önemli halkalarından bir tanesi de okulumuzun Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programında yetişen kabin memurlarıdır.

Kabin memurlarının sahip olması gereken öncelikli şart havacılık dili olan İngilizceyi iyi derecede konuşmak ve anlamaktır, bununla beraber sosyal becerileri yüksek, etkin iletişim kurabilen, ekip çalışmasına yatkın, kendini iyi ifade eden, çözüm odaklı, dünya ve hayat hakkında genel kültürü olan, boy kilo orantısını sağlamış, sağlığına dikkat eden, sektörün ihtiyacı olan tüm yeterlilikle donanmış olarak okulumuzdan mezun olurken bir diğer ayırıcı özellik ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş bir okuldan mezun olarak, meslek hayatına Kabin Memuru olmak isteyen diğer kişilerden önde başlamaktır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı bir üniversite olmamız ve tüm bu donanımı daha ilk yıldan kazanmaya başlamaları nedeniyle öğrencilerimiz, Kabin Memuru olarak okuldan mezun olmadan önce Havayolu Şirketleri ile yaptığımız anlaşmalarla birinci yılın sonunda stajyer öğrenci projelerinde yer alarak meslek hayatlarına ilk adımı atmış oldukları gibi okul bittiğinde de işlerine hemen başlayabilme şansını da elde etmiş oluyorlar.

Sektörde önemli sayıda mezun öğrencimiz yer almakta ve fark yaratma konusunda gösterdikleri başarı ile de onlarla gurur duymamızı sağlamaktadırlar.

Benden Ne Olur? Tümü