İlk ve Acil Yardım Teknikerleri Hayat Kurtarır

Hayatınızın baharında geleceğinize yön verirken seçimleriniz size yol ve yön verecektir. İlk seçiminiz geleceğinizin temelini atarken mesleğiniz ve meslek seçimi olacaktır.

İlk acil yardım bölümünü neden tercih etmesiniz çünkü geçmişin ve geleceğin eskimeyen ve eskimeyecek hep modern kalacak mesleklerinden bir tanesidir. Acil tıbbi yardım ve bakım alanlarında müdahale yetkisi bulunan hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde etik ilkeler doğrultusunda en uygun acil yaklaşımı yaparak, güvenli bir şekilde hasta ulaşımını yapabilen sağlık teknikerleri yetiştiren bölüm ilk acil yardım bölümüdür.

Peki bölüm neleri gerektirir neleri size sunar; öğrencilerimizin, hızlı ve doğru karar verebilmesi, dikkatli, yenilikçi, girişimci, sorumluluk sahibi, etik değerlere bağlı, kendini sürekli geliştiren bir yapıda olması, değişen koşullara uyum sağlayabilmesi, sorun çözme becerisine sahip, üretken, çevresi ile etkin iletişim kurabilmesi, ekip çalışmasına yatkın olması, gerektiğinde ambulans sürücülüğü de yapabilmesi beklenir. Bu size neler mi sunar bir kere bir hayatı diğer hayata bağlamanın ve hayatın devamını sağlamanın huzurunu ve tabii kişinin kendi hayatı kazanabilmesi için iş garantisini ve iş doyumunu sağlar.

Bu mesleğe en iyi şekilde hazırlanmak gerekir. Acil müdahale edeceğiniz anda ben burayı çalışmamıştım, devamsızlık hakkımı kullanmıştım olmaz… Eğitim alırken size sunulan her fırsatı değerlendirin. Alanında uzman olan eğitimcilerin size okul laboratuvarları, eğitim ambulansı, hastane acil servisleri ve merkez 112’lerde verdikleri eğitimlere özen gösterin. Unutmayın, iyi donanım mezuniyet sonrası kolay iş bulmayı da sağlar.

Benden Ne Olur? Tümü